Zajęcia sportowe dla dzieci w łodzi. Dlaczego właśnie Capoeira? – Capoeira Łódź – Academia Capoeira
+48 691-916-016

Zajęcia sportowe dla dzieci w łodzi. Dlaczego właśnie Capoeira?

9 dzieci podczas zajęć sportowych capoeira w centrum academia, wraz z uczestnikami widać również 7 instruktorów, którzy przyszli, aby przeprowadzić energiczną RODA, czyli jeden z najważniejszych elementów capoeira. W tle widać głośnik, ścianę w pełni zabudowaną lustrami, okna i głośniki pod sufitem

Skoro trafiłeś do tego miejsca zapewne szukasz zajęć pozaszkolnych dla swojego dziecka/wnuka. Prawdopodobnie celujesz raczej w zajęcia sportowe, ale jednocześnie chciałbyś/chciałabyś, by Twoje dziecko rozwijało się na wielu płaszczyznach. Poniżej troszkę o Capoeira jako jednej ze sztuk walk, zwierającej jednocześnie mnóstwo innych, ciekawych aspektów.

Dlaczego warto zapisać dziecko na treningi capoeiry?

Wielu rodziców zastanawia się nad wyborem zajęć dodatkowych dla swoich pociech. Często wybór pada na sztuki walki. To bardzo dobra decyzja. Sporty takie jak karate, judo, taekwondo czy właśnie capoeira, mają bardzo dobry wpływ na rozwój psychofizyczny dziecka. Dlaczego warto zapisać dziecko na capoeirę? Od jakiego wieku można ćwiczyć capoeirę? Czy capoeira jest bezpieczna dla mojego dziecka? – na pewno z tymi pytaniami zmaga się wielu rodziców. Odpowiemy na nie wszystkie!

Nie taka capoeira straszna, jak ją malują

Capoeira z pozoru wygląda na trudną sztukę walki – mnóstwo tu akrobacji i innych efektownych elementów. Wszystko dzieje się w bardzo szybkim tempie. Jednak to, co widzowie oglądają podczas pokazów, to niejako „efekt końcowy” treningów. Na zajęciach Grupy Capoeira Łódź, doświadczeni i profesjonalni instruktorzy dbają o to, by ćwiczenia były wykonywane bezpiecznie. Treningi odbywają się w Centrum Sportu i Rekreacji ACADEMIA (ul. Dowborczyków 17/19), gdzie jest specjalna, sportowa podłoga, zmniejszająca do minimum ryzyko kontuzji.

Grupa Capoeira Łódź prowadzi zajęcia dla dzieci już od 4. roku życia. Początkowo treningi są połączeniem zabawy i nauki elementów capoeiry. Dzieci pod czujnym okiem wykwalifikowanych instruktorów uczą się podstawowych ruchów capoeiry, wzmacniając swoją koordynację ruchową. Zajęcia trwają 45 minut, co jest optymalnym czasem aktywizacji takich maluchów. Oprócz capoeiry, dzieci uczą się także współpracy w parach, w grupie, a także nabywają nowe umiejętności społeczne.

Treningi są też prowadzone w grupie wiekowej 6-11 lat. Na nich również nie brakuje dobrej zabawy, ale są to już treningi w dużej mierze oparte na nauce technik capoeiry. Młodzi capoeiristas uczą się jak prawidłowo wykonywać kopnięcia, obroty, przewroty, wprowadzane są pierwsze elementy akrobatyczne.

Treningi capoeiry dla dzieci – jak szukać?

Na co zwracać uwagę podczas poszukiwań treningów dla dzieci? Każdy rodzic, powierzający komuś dziecko pod opiekę, chciałby by było bezpieczne. Nie inaczej jest w przypadku zajęć sportowych. Dlatego przed zapisaniem dziecka na treningi, warto zapytać o uprawnienia trenerów do prowadzenia zajęć. Trenerzy Capoeira Łódź mają państwowe uprawnienia, potwierdzone odpowiednimi legitymacjami instruktora rekreacji ruchowej, specjalność samoobrona. Są doświadczeni w pracy z najmłodszymi, a dodatkowo wykazują się dużą empatią w stosunku do maluchów.

Drugą kwestią jest dobór wiekowy dzieci. 4-latki ćwiczące na jednej sali ze studentami? To nie może się udać! Dlatego zajęcia prowadzone przez grupę Capoeira Łódź są podzielone na trzy grupy wiekowe: 4-6 lat, 7-11 lat oraz grupa młodzieżowa powyżej 12 lat.

Kolejną sprawą, która ułatwi rodzicom i dzieciom uczestnictwo w zajęciach jest odpowiednia infrastruktura. Np. wygodny, darmowy parking, czy miejsce, w którym rodzice mogą wygodnie poczekać aż pociecha skończy trening. W Centrum ACADEMIA można skorzystać z tych udogodnień. Dodatkowo można tu obserwować dzieci przez szybę typu „Lustro weneckie” – maluchy nie rozpraszają się obecnością rodziców, a ci mogą na spokojnie obserwować jak ich pociecha radzi sobie z capoeirą.

Capoeira to znakomite zajęcia dodatkowe dla dzieci z Łodzi i okolic. Mimo że capoeira w Łodzi ma długą historię, wciąż jest dla wielu osób czymś egzotycznym i nieznanym. Dlatego oferujemy pierwsze zajęcia gratis, bez żadnych zobowiązań. Po to, by dzieci mogły przekonać się, że capoeira to dyscyplina właśnie dla nich.

Zobacz również: Sztuki Walki, Capoeira!