Capoeira dla trzylatków i czterolatków – Capoeira Łódź – Centrum Academia
+48 691-916-016

Capoeira dla trzylatków i czterolatków

Capoeira dla najmłodszych

Zajęcia sportowe dla trzylatków

Już 3-letnie maluchy mogą rozpocząć swoją wielką przygodę ze sportem. Świetnym pomysłem są zajęcia sportowe wprowadzające do capoeiry – brazylijskiej sztuki walki. W Łodzi dzieci mogą chodzić na nie w Centrum Academia przy ul. Dowborczyków 17/19.
Zajęcia oparte na zabawie, ale uczące powoli treningowej dyscypliny – tak w największym skrócie można opisać najnowszą ofertę Centrum Academia w Łodzi. Capoeira, brazylijska sztuka walki, pomaga rozwijać na wielu płaszczyznach – są tu elementy akrobatyki, gimnastyki, a także nauka gry na instrumentach, języka portugalskiego i śpiewu.

Jak wygląda trening capoeiry dla trzylatków?

W przypadku trzylatków na treningach dzieci głównie się bawią. Oczywiście pojawiają się elementu treningu, ale w „ukrytej” formie – maluchy robią „raczka” albo „domek” ucząc się w ten sposób pierwszych ruchów w capoeirze.
Trzylatki uczą się też liczenia po portugalsku oraz pierwszych, prostych piosenek, również w tym języku.
Trening trwa 25 minut i jest to maksymalny czas, w którym dzieci w tym wieku są w stanie skoncentrować uwagę na ćwiczeniach fizycznych. Skąd to wiemy?

Kto prowadzi trening?

Zajęcia dla trzylatków prowadzi założyciel i szef Centrum Academia, czyli Tomasz „Ossada” Tomczyk. Sam jest ojcem pełnego energii 2,5-latka, ma także bogate doświadczenie w zajęciach z dziećmi w łódzkich przedszkolach. Jest wykwalifikowanym instruktorem rekreacji ruchowej oraz pedagogiem z dyplomem UŁ. Posyłając dziecko na zajęcia, masz pewność, że powierzasz je osobie kompetentnej i odpowiedzialnej.

Czytaj także:
Niezapomniane urodziny z capoeirą – sprawdź ofertę!
Potrzebujesz silnej motywacji? Wybierz trening personalny
Zajęcia rodzinne – w sobotę ćwicz razem z dzieckiem
Muzyka w capoeirze – co warto wiedzieć?