Sztuki walk w Łodzi, Capoeira. – Capoeira Łódź – Academia Capoeira
+48 691-916-016

Sztuki walk w Łodzi, Capoeira.

Capoeira jest sztuką walki pochodzącą z Brazylii z XVIII wieku. Wywodzi się z rytualnych tańców plemion afrykańskich. W momencie, gdy niewolnikom zakazano uczyć się samoobrony zaczęli wplatać kopnięcia i uderzenia do specyficznych, dynamicznych ruchów swojej sztuki.

W samej Capoeira rozróżnia się wiele różnych stylów gry / walki ta, którą będziesz trenował u nas, nazywa się capoeira contemporanea.

Sztuki walki dla początkujących

Capoeira jest świetnym sposobem na zapoczątkowanie swojej przygody ze sztukami walk. Jako początkujący adept nauczysz się prostych kopnięć obrotowych, oraz uników, abyś przyzwyczaił się do nadchodzących ciosów. Wraz z postępem będziesz ćwiczył się również w kopnięciach frontalnych, podcięciach i uderzeniach.

Sztuki walki dla dorosłych

Podczas treningu Capoeira bardzo przydatnymi cechami okaże się wytrzymałość, umiejętność pozostawania w ruchu przez długi okres treningów oraz gry w RODA. Jako dorosły uczestnik treningu sztuki walki zadbaj o to, by każdy z ruchów był przemyślany i wykonany w konkretnym celu, i z konkretnym zamiarem. Nie martw się, wszystkiego się nauczymy!

Sztuki walki dla dzieci

Capoeira jest jedną z najbardziej rozbudowanych sztuk walk dla dzieci. Łączy w sobie zarówno samą walkę jak i akrobacje, pobudza wyczucie rytmu. Dzięki różnorodności bodźców Capoeira staje się świetną podstawą do większości innych sportów. Jednocześnie, potrzeba wielu lat, by stać się mistrzem w niej samej.

Walka ukryta w Tańcu

Capoeira nazywana jest często walką ukrytą w tańcu. Powoduje to między innymi fakt, iż Capoeristas praktycznie przez całą grę utrzymują się w ruchu. Podstawowy „bujany” krok nazywamy 'ginga’. Jest to baza do większości kopnięć, uników i akrobacji. Capoeira jako sztuka walki pomaga wytrenować „równowagę w nierównowadze”, dynamikę oraz myślenie i planowanie kolejnych posunięć. Grając w roda przede wszystkim chcesz przechytrzyć swojego przeciwnika.

Zobacz również:

Zajęcia sportowe dla młodzieży i dorosłych

Zajęcia sportowe dla dzieci